Ana Sayfa  
Mustafa ACAR Akparti İl Başkanlığına Aday

Mustafa ACAR Akparti İl Başkanlığına Aday

Tarih : 16 Haziran 2012 - 04:14
Mustafa ACAR Akparti  İl Başkanlığına Aday AK Parti Samsun İl Başkanı Adayı Mustafa Acar, genel merkez adayı diye bir şey olmadığını, seçim sürecine kadar sahadaki çalışmalarını bütün hızıyla sürdürüp bu yarışı kazanacağını iddia etti.

AK Parti Samsun İl Başkanı Adayı Mustafa Acar, genel merkez adayı diye bir şey olmadığını, seçim sürecine kadar sahadaki çalışmalarını bütün hızıyla sürdürüp bu yarışı kazanacağını iddia etti.


 


Samsun da 24 Haziran da yapılacak seçimler öncesinde İhlas Haber Ajansı (İHA) Samsun Bölge Müdürlüğü nü ziyaret eden AK Parti Samsun İl Başkanı Adayı Mustafa Acar, İHA Bölge Müdürü Ali Yılmaz Ergen e iddialı açıklamalarda bulundu.


 


Seçimi kazanacağına yürekten inandığını, bu konuda en ufak bir tereddüt yaşamadığını belirten Mustafa Acar, "Samsun da örnek bir teşkilatçılık yapmayı hedeflediğini, hiçbir şekilde bu makamı bir yerlere aday olmak için kullanmayacağını söyledi. Acar, "Ömrümün yarısı siyaset ile geçti. Başbakanımın siyasetine paralel siyaset yaptım. Kesintisiz siyasete devam ediyorum. Tek bir düşüncem var; o da, Samsun a layıkıyla hizmet etmek ve herkesi kucaklayarak örnek bir teşkiyatçılık yapmak. Tecrübelerimizi, birikimlerimizi Samsun a sunmak istiyoruz. Her türlü eksiklikleri ortaya çıkartıp bir köprü vazifesi görmek istiyoruz. Teşkilatımızda tüm insanları kucaklayacağız, partili olmayan Samsunluları da kucaklamak istiyoruz. Oturduğumuz bu koltukları biz bir yere sıçrama aracı olarak değil, hizmet aracı olarak görüyoruz. Bir yere vekil olalım, bir yere gelelim diye asla kullanmayacağız" dedi.


 


Seçimi kazanması halinde ikinci dönem de teşkilatçılık yapmak istediğini vurgulayan Mustafa Acar, "Genel merkez adayı diye kesinlikle bir şey yoktur. 70 gün öncesinden Türkiye de hiçbir AK Parti teşkilatında genel merkez adayı belirlenmemiştir. Bir hafta kala, bazen 1 gün öncesinde belki Başbakanımız çağırabilir, gidin yarışın der, ya da şu adayımızdır diyebilir. Daha o sürece dahi gelinmedi. Şu anda benimle beraber sahada 3 aday var. Bir yarış içindeyiz. Bu yarışı kazanacağımıza inanıyorum. Sahada çalışmalarımızı buna göre sürdürüyoruz" diye konuştu.


 


Mustafa ACAR Kimdir


Hakkımda


 


1964 yılında Samsun’un Çarşamba ilçesinde doğdu. İlkokul, orta ve tahsilini Çarşamba’da yaptı. 1991 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 1994’ten 2005’e kadar Çarşamba’da muhasebe ve ticaret ile iştigal etti.


Siyaset hayatına 1990 yılında, Refah Partisi döneminde İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak başladı. Refahyol döneminde Refah Partisi’nin Çarşamba İlçe Başkanlığını yaptı.


 


14 Ağustos 2001 tarihinde Ak Parti’nin kurulmasıyla birlikte Çarşamba İlçesi kurucu ilçe başkanlığı görevi kendisine tevdi edildi, genel seçimlere kadar ilçe başkanlığı yaptı.


3 Kasım 2002 yılı genel seçimlerinde milletvekili aday adaylığı için ilçe başkanlığı görevinden ayrıldı. Ak Parti Samsun İl Başkanlığı 2. ve 3. Olağan Kongrelerinde listeye girerek il yönetim kurulu üyesi ve 3. dönemde de il başkanlığı yardımcılığı görevlerinde bulundu.


Teşkilatın her kademesinde görev alan Mustafa Acar halihazırda il yönetim kurulu üyeliğini devam ettirmektedir.


Mustafa Acar, Çarşamba Belediyesi meclis üyesi olarak iki dönem görev yaptı.


Sosyal yönleri de faal olan Acar, Çarşambaspor Yönetim Kurulu Başkanlığı, Faal Futbol Adamları Konfederasyon üyeliklerinin yanı sıra, Çarşamba’da Sevgi Dolu Eller Yardımlaşma ve Kültür Derneğini eşi ile birlikte kurdu.


Çarşamba Kaymakamlığı Sosyal Vakıf Mütevelli Heyeti üyeliğinde 1 dönem görev aldı. Şehit Nuri Pamir İlköğretim Okulu, Okul Aile Birliği Başkanlığı yaptı. 


Samsun’un Canik ilçesinde ikamet eden Acar, faal ticari hayatına Samsun merkezde bulunan Acar İç ve Dış Ticaret Unlu Gıdalar Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmektedir.


Kendisi gibi Çarşamba ilçesi Ak Parti kadın kolları kurucu başkanı olan Avukat Mediha Acar ile evlidir. Acar, ikisi erkek ikisi kız olmak üzere 4 çocuk babasıdırBu haber 2280 defa okundu.


Haber Hakkında Yorumlar
Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamış
Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Ad Soyad :
E-Mail :
Yorum :
(Maximum: 400 karakter) karakter kaldı.
   
BlogMarks Delicious Digg FaceBook Google Mixx MySpace TechNorati Reddit Twitter Yahoo Buzz
BENZER HABERLER
O Bölge Yıkılacak
Samsun’u hazırlıksız yakalayan sel felaketinde 12 kişi yaşamının yitirirken, bundan sonra ölümlerin yaşanmaması için de ciddi önlemlerin alınmasına neden oldu.. Devamı
Samsun Rüzgarı Eyüp / Feshane’de esti
6. Samsun Günleri 10-11-12 Mayıs da Eyüp Feshane’de gerçekleşti... Devamı
Büyükşehir’den Feshane Çıkartması
Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) tarafından bu yıl 10-11-12 Mayıs 2013 tarihleri arasında Eyüp Feshane’de düzenlenen “6. Samsun Tanıtım Günleri”ne Samsun Büyükşehir Belediyesi adeta çıkartma yaptı... Devamı
Samsun Spor Kongresi Yine Ertelendi.
Yeni sezonda Bank Asya 1. Lig’de mücadele edecek olan Samsunspor’da yönetim kurulunun 15 Temmuz’da yapılması için karar aldığı olağanüstü kongre, çoğunluk sağlanamadığı gerekçesiyle 22 Temmuz’a ertelendi. .. Devamı
Ümraniye Belediye Başkanlığı Desteği
Ümraniye Belediye Başkanı ve şu an Akparti den Aday Hasan Can ı Derneğimiz Destekliyoruz... Devamı
Bafra Şevket Aşçı Turizm Fakültesi Temeli Atıldı
Aşçı ailesi tarafından 7 milyon 250 bin liraya yaptırılacak Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Turizm Fakültesi’nin temel atma töreni yapıldı... Devamı
Yine Yağmur Yine Göl
Çarşamba’da dün sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış ilçede eski pazaryerini yine göle çevirdi. .. Devamı
Ümraniye Ramazan Etkinliği Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Ümraniye de 10. Ramazan Etkinlikleri adı altında düzenlenen Ümraniye Meydan İl Dernekleri Standında Samsunlular yerini aldı. .. Devamı
ÜYE ALANI
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Üye Ol
Şifremi Unuttum!
KATEGORİLER
YAZARLAR
ABONE OLUN
E-Mail adresinizi girerek sitemizdeki gelişmelerden haberdar olun.
SOSYAL AĞ
Twitter Facebook
HABERLER