Ana Sayfa  
YILMAZ dan Müthiş Açıklamalar

YILMAZ dan Müthiş Açıklamalar

Tarih : 02 Temmuz 2012 - 02:54
YILMAZ dan Müthiş Açıklamalar Samsunspor Başkanı Kazım Yılmaz, kongrede yeniden aday olması için önerilerini açıkladı...

İşte Gerçekler,Herkes Okusun; İçeriden dışarıdan sabote edildik


YILMAZ LA DOBRA DOBRA


Yılmaz, gündem yaratacak açıklamalar için Haber i tercih ederken, bu kez üstü kapalı değil, isim vererek konuştu. Göreve gelmesinden, takımın düşmesine kadar her konuyu tüm gerçekleriyle açıklayan Başkan Yılmaz, takımın içeriden ve dışarıdan sabote edildiğini söyledi


 


BU KEZ İSİM VERDİ


Samsunspor Başkanı Kazım Yılmaz, tüm gerçekçiliği ile göreve geldiği günden bu zamana kadar geçen süreyi değerlendirdi. Gazetemiz Spor Müdürü Selçuk Kaya ve muhabirimiz Muhammet Çavuşoğlu nun sorularını yanıtlayan Yılmaz, bu kez üstü kapalı değil, isim vererek konuştu. Transferi Suat Çakır ve İsa Turan ın yaptığını onlara da istifa eden yönetici Tarık Cengiz in yardımcı olduğunu söyleyen Yılmaz, yeniden aday olup olmayacağı konusuna da açıklık getirdi. Önerilerini ortaya koyan Yılmaz, 10 tane kulübe para verecek, 10 tane de Samsunspor aşkıyla çalışacak yönetim kurulu istedi.


 


- Başkanım, ilk günlere gidip, nasıl aday olduğunuza gelirsek, süreç nasıl gelişti?


"Ben buraya Metro Holding Yönetim Kurul Başkanı Galip Öztürk ün önerisiyle geldim. Kendisine bu işi yapamayacağımı defalarca söyledim. Spordan fazla anlamadığımı belirttim. Kendisi de hemşerim, kıramadım. Galip Öztürk bana yönetimi kuracağını, sportif açıdan da gerekli her şeyi yapacağını söyledi. Sporcu transferleri konusunda, en bilgili isimleri göreve getireceğini belirtti. Ben de kendisinin bu teklifi üzerine kongrede aday oldum ve başkan seçildim".


 


- Peki transferler ile ilgili kimler görevlendirildi?


"Transferlerden sorumlu olarak Asbaşkan Suat Çakır görevlendirildi. Teknik heyetten sorumlu olarak da Genel Koordinatör İsa Turan vardı. Kongre bitti, seçildik. Bu arkadaşlar işin başına geçti. Yine eski milletvekillerinden, yöneticimiz Tarık Cengiz de transferlerle ilgilendi. Genelde ilk transferleri Suat Çakır ve İsa Turan yaptı. Teknik Direktör Vladimir Petkoviç i de Suat Çakır getirdi. Milyon dolarlık oyuncular aldılar. Ben futbolcunun ne kadar değerinin olduğunu bilmem.Onlar oyuncuları ve cd lerini izliyorlardı. Bana da örneğin bu oyuncuya 1 milyon Avro, kulübüne 500 bin Avro, menajerini de 250 bin Avro verilecek diyorlardı. Bende veriyordum. Ben Bu oyuncu bu kadar para eder mi? dediğimde de, yok şu kadar gol attı, bu kadar Milli takımda oynadı diyorlardı".


 


- Dışarıda transferlere Galip Asal müdahale etti diye konuşuluyor. Gerçeklik payı var mı?


"Bir dönem Türkiye Futbol Federasyonu nda da görev alan Galip Asal bana en çok yardımcı olan kişidir. Ancak onun tavsiyesiyle ne oyuncu aldım, ne de başka bir şey yaptım. Asal ın tavsiyesiyle oyuncu almadığımız gibi, gönderdiklerimizin hukuki işlemlerini hep o çözdü. Ayrıca sahibi olduğu Errea Sport ile de kulübe sponsor oldu. Hiçbir kulübe yapmadığı ayrıcalıkları Samsunspor a yaptı. Galip Asal, çok iyi bir Samsunsporludur. Ayrıca Galip Asal, benim aile dostumdur. Konuşulanlar hayal ürünü".


 


- Adnan Sezgin i neden göreve getirdiniz? Biz işi bilmeyen olarak, bilen diye işin başına getirilenlere teslim olmuş durumdaydık. Hepsi futbolla ilgili insanlardı. Alınan Pal Lazar a, milyon avrolar verdik. Tarık Cengiz gitti Macaristan dan getirdi. Kendi eliyle gitti, aldı ve geldi. Çok iyi biliyormuş Pal Lazar ı. Pahalı pahalı oyuncular alındı ama takım istenilen gibi değil. Bu seferde Suat Çakır ve İsa Turan kaçtı. İşi bilen de, işe sahip çıkan da kalmadı. Ben de bırakıp gitmek istemedim. Çünkü büyük bir sorumluluğun altına girmiştik. Tuttuk, Adnan Sezgin e güvendik. Piyasayı araştırdık, dostlarımızın sayesinde getirdik. Kariyeri başarılı, eğitimli bir insan. Geldi Samsun a adamcağız, bir şeyler yapmaya kalktı. Ama onun çalışması engellendi. İçerden futbolcular Sezgin i sabote etti. Restoran, bar, otel sahipleri oyuncuları etkiledi. Oyuncular gece alemine daldı".


 


- Bu durumda neden oyunculara ceza verilmedi?


"Gelelim o konuya. Dedik bu oyunculara ceza verelim. Bir de bakarız ki, oyunculara Disiplin Ceza Talimatı imzalatılmamış. Normalde sözleşme imzalanırken bunun da imzalanması gerekir. Ama bizim sözleşmeleri yapan futbol şubesinde görevli Kemal Bayraktar bu işi atlamış. Bana senelerdir bu işi yapıyor dediler. Böyle saçmalık olur mu? Oyuncu sadece kontratı imzalamış, en önemli şeyi imzalamamış. İşi bilmeyen adamların yüzünden ne sıkıntılar çektik. Futbol şubesinde çalışıyor, yabancı dil yok, hukuktan anlamaz, işi bilmez. SOnunda gerçekleri anladık ama iş işten geçti. Biz işe böyle saçmalıklarla başladık".


 


- Takımdan gönderilen oyuncular oldu, sebepleri nedir?


"Samsunspor düşmedi, düşürüldü dedim hep. Etkenler ise, takım içerisinde oldu.Kovduğum futbolcuları keşke erken gönderseymişim. Onlar takımı sabote etti. Oynamadılar. Dışarıdan da etkenler oldu. Samsunluyum diye geçinenler, futbolculara oynama dedi. Bırakın takım düşsün dediler oyunculara. Petkoviç, Lazio ile anlaştı. Bu adamın kötü hoca olduğunu iddia edebilir misin? Bir futbolcu hocanın üzerine yürüdü. İstifa eden yöneticiler de hocaya dışarıda hakaretler etti. Bu iş böyle nasıl olacak? Aramızdan ayrılan yöneticiler, kulüpten alacakları olanları arayıp, "Kulübün şu bankada parası var. El koyun" dediler. Bizi sabote ettiler. Bizi ihbar ettiler. Daha neler neler anlatabilirim".


 


- Sizden şahsi çıkar bekleyen oldu mu?


"Görev süremde en büyük sıkıntıyı şehrin kulübü sahiplenmemesiyle yaşadım. Kulübün başında başkan var. Başkanın maddi gücü iyi. Ondan yararlanalım diye düşünüldü hep. Kimsede bize yardımcı olmadı. Ben her zaman bu işi bilmediğimi söylememe rağmen kimse bana sahip çıkmadı. Samsun da kimse kimsenin iyi olmasını istemiyor. Bunun cezasını da kulüp ve şehir çekiyor".


 


- Her zaman altyapı her şeyimiz dendi. Neler yapıldı?


"Altyapıda önemli işler yapmaya çalıştık. Altyapı olmadan üst yapı olmaz. Görevli tüm antrenörler, gönderilen ve alınan tüm oyuncular ile ilgili işlemler tamamen Cevat Öncü tarafından yönetildi. Ayrıca harcanan paralar ve poligonun tesise çevrilmesinde de onun imzası vardır. Altyapıdan bir çok oyuncu Milli takımlara gitti. Geleceğin yıldızları emin adımlarla geliyor".


 


- AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, göreve geldiği gibi ilk iş olarak Samsunspor a el attı. Sizinde görevde olmanızı çok istiyor. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz?


"Bu saatten sonra Fuat Köktaş tan habersiz bir şey yapmam. Ben şu anda kulübün başkanıyım. Ben ne kadar başkansam, Fuat Köktaş da başkandır. Ben onun sözüne istinaden kongrenin ertelenmesini kabul ettim. Yönetimle, yapılacak işlerle ilgili bana güven dedi. Önümüzdeki 15 günü Fuat Köktaş la istişareli bir şekilde götüreceğiz".


 


- Yeniden aday olma ihtimaliniz var mı? Varsa istekleriniz ne olacak?


"Benim istediğim gibi yönetim oluşursa, şehirle bütünleşmiş bir Samsunspor olursa, ben de aday olurum. Süper Lig Samsunspor a çok uzak değil. Ama öncelikle takıma sahip çıkılması lazım. Şehri yönetenler bir şey yapmazsa, ben tek başıma bir şey yapamam. Yeni yönetimde, benim istediğim herkes ortaya para koyacak. İş başlamadan para kasada olacak. Yok 2 ay sonra veririm, 3 ay sonra veririm yok. Para verebilecek 10 tane işadamı, 10 tane de daha önceden sporcu olur, yönetimi olur Samsunspor aşkı ile yanıp tutuşan isim gerekti. Bu önerim kabul görür ve liste oluşursa, başkanlığa yeniden aday olurum. Ben olurum veya olmam, Samsunspor yönetiminin sağlıklı çalışması açısından böyle bir yönetim olması zaten gerekli".


 


- Diğer takımlar transferlere başladı, ama bizim he hocamız var, ne de kadromuz. Sizin herhangi bir çalışmanız var mı?


"Benim hazırda hocam var. Transfer edeceğim isimlerde belli. Fakat bunlar en fazla 1 hafta daha beklerler. Bu zamana kadar işlerin belli olması gerekir. Ne hocayı, nede oyuncuları menfaatlerimiz doğrultusunda açıklayamam. Normal şartlarda 5 Temmuz da sezon açılmalı ve takım da 10 Temmuz da kampa gitmelidir. İstenilen Zenke, Murat, Adem, Kemal ve Hakan ile ilgili bugün kulüplerle görüşmelere başlayacağız. Tabi ki yanımızda Fuat Köktaş da olacak. Kulübün menfaatleri doğrultusunda bunları değerlendireceğiz. Biz oluruz veya başkası olur. Biz genel olarak sezon öncesi planlamayı yaptık.Kamp yeri olarak da Bolu yu belirledik".


 


- Kulübün hesapları şeffaf mı?


"Ben diğer yönetimler gibi hayali bir bilanço ile delegelerin karşısına çıkmadım. Gerçek olanlarla çıktım. Kongrede bütün hesapları ortaya döktüm. Samsunspor geçmişinde resmi evrağı olmayan bir kulüptü. Ben sıfırdan kulüp yaptım. Bir tuşa basıyorsun, kime borcun var görüyorsun. Samsunspor Süper Lig de oynayan Anadolu kulüpleri içinde en çok sapotaj, kdv ve vergi ödeyen kulüptür. 10 milyon TL ye yakın para ödedik. Vergi Dairesi orada. İsteyen gidip bakabilir. Her şeyimiz şeffaf. En çok güvenlik ve kolluk kuvvetlerine de para ödeyen takımız. Bunları Ankara da TFF Mali Genel Kurulu nda diğer kulüp başkanı arkadaşlarıma anlattığımda, onlar da şaşırdı".


 


Kongrede sağlıkla ilgili sorumlarım var dediniz. Bu bazıları tarafından bir kaçma gösterisi olarak konuşuldu. Ne söylemek istersiniz? "Allah ım kimsenin başına vermesin. Benim rahatsızlığım 5 yıl önceye dayanıyor. Nasıl bir rahatsızlık geçerdiğimi yakın çevrem iyi bilir. Ayağımda problem olduğundan dolayı ameliyat olmam gerekiyor. Bunun için doktorlar da beni uyardı, ayağıma protez takılması, gerekiyor. Samsunspor kulübü başkanı olduğum süre içerisinde mevcut olan rahatsızlığım daha da ilerledi. Bunu kongrede dile getirdim. Ancak üzülerek söylüyorumki, benim bu rahatsızlığımı bazıları Görevi bırakmak, için mazeret üretiyor diye gördü. Bu beni de çok üzdü. Sezon içerisinde geçen sıkıntılı dönemde de, sağlıkla ilgili sıkıntılar yaşamama rağmen bunları hiç dile getirmedim. Bunun böyle bilinmesini istiyorum".


 


- Yeni yönetim 15 temmuz da seçilir mi?


"Buradan genel kurul delegelerine seslenmek istiyorum. Kongrenin, kulübün geleceği adına 15 Temmuz da bitmesi gerekir. Çünkü kulübümüzün kaybedecek zamanı yok. Ben olurum başkası olur, ama Samsunspor un ilerlemesi için kongrenin ilkinde bitmesi lazım. Delegelerin de bu konuya hassasiyet göstermesi gerekiyor.Benim koltuğa ihtiyacım yok. Samsunspor un parasını alıp, bana yedirmeyi Allah nasip etmesin. Benim param bana yeter. Ancak art niyetlileri de gördük. Benden sonra bu işi doğru ve düzgün şekilde yapacak arkadaşlara hiç kırılmam. Aksine yardımcı olmaya çalışırım".


 


- Daha önceki açıklamalarınızda tehditler aldığını söyledini. Kimden tehdit aldınız?


Bunlar için gerekli hukuki süreç başlamıştır. Artık bunlar yargıya intikal etmiş olaylar. Onun için isim veremem. Ancak bana bu süreçte sahip çıkan başta Valimiz Hüseyin Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, İl Öandarma Alay Komutanı Mustafa Doğru ya teşekkür ederim.


 


- Taraftara bir mesajınız var mı?


"Şehrin böyle bir taraftarı olması gurur verici bir durum. Onların takıma, yönetime sahip çıkması çok önemli. Benim onlarla hiçbir sorunum olmadı. Taraftarı ilk başka üstüme saldılar. İlk 5 maçımızı deplasmanda gibi oynadık. Kötü tezahüratlar yapıldı. Sonra taraftarlar anladı doğrunun yanlışın ne olduğunu. Allah razı olsun onlardan. Onlar böyle olmasa daha erken pes edebilirdik".Bu haber 1290 defa okundu.


Haber Hakkında Yorumlar
Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamış
Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Ad Soyad :
E-Mail :
Yorum :
(Maximum: 400 karakter) karakter kaldı.
   
BlogMarks Delicious Digg FaceBook Google Mixx MySpace TechNorati Reddit Twitter Yahoo Buzz
BENZER HABERLER
Çarşamba ya İletişim Fakültesi Kuruluyor...
19 Mayıs Üniversitesi(OMU) Çarşamba ya Hukuk Fakültesi nden sonra Çarşamba İletişim Fakültesi ni kurmaya karar verdi. Belediye Başkanımız Hüseyin DÜNDAR derslik ve Laboratuar için Prof.Dr. Ali Atıf BİR ile İstanbul Başakşehir Üniversitesinde görüştü.. Devamı
Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun
Beraat kandili (gecesi)- Şaban ayının onbeşinci gecesidir. Aslı "Berâet``tir.Beraat sözlükte; bir zorluktan kurtarmak ve beri olmak demektir. .. Devamı
2011 Nüfus ve Konut Araştırması‘ çalışmaları başlıyor.
T.C. TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU BAŞKANLIĞI ‘2011 Nüfus ve Konut Araştırması’ çalışmaları başlıyor... Devamı
24 Şehit için TSK dan Açıklama
İnsansız hava araçları kötü hava koşulları nedeniyle havalanamadı... Devamı
O Bölge Yıkılacak
Samsun’u hazırlıksız yakalayan sel felaketinde 12 kişi yaşamının yitirirken, bundan sonra ölümlerin yaşanmaması için de ciddi önlemlerin alınmasına neden oldu.. Devamı
Ramazan Kutlaması
Ramazan-ı Şerif... Devamı
Samsun da yolcu otobüsü devrildi
Samsun un Kavak ilçesinde yolcu otobüsünün devrilme sonucu meydana gelen trafik kazasında 21 kişi yaralandı. .. Devamı
Başbakan Erdoğan ın annesi vefat etti
Başbakan Erdoğan ın annesi Tenzile Erdoğan vefat etti. İstanbul Medipol Hastanesi nde safra kesesinden ameliyat olan ve bir süredir yoğun bakımda bulunan Tenzile Erdoğan bu sabah saat 09.15 sıralarında hayatını kaybetti. .. Devamı
ÜYE ALANI
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Üye Ol
Şifremi Unuttum!
KATEGORİLER
YAZARLAR
ABONE OLUN
E-Mail adresinizi girerek sitemizdeki gelişmelerden haberdar olun.
SOSYAL AĞ
Twitter Facebook
HABERLER